טיפים לדרכים יצירתיות למציאת עבודה

חיפוש עבודה הוא תהליך ארוך ומתיש, בו אנו אוספים מידע על מקומות עבודה אפשריים ופונים אליהם בהתאם. להלן 10 טיפים לדרכים יצירתיות למציאת עבודה.
1. קשרים – השתמשו בקשרים שיש לכם על מנת ליידע ולהפיץ את השמועה שאתם מחפשים עבודה. שאלו את הסובבים אתכם אודות משרות פנויות ובדקו קשרים למקומות עבודה אפשריים.
2. אסרטיביות ויוזמה אישית – היו אסרטיביים בחיפוש עבודה, פנו לארגונים שמעניינים אתכם, שילחו להם קורות חיים, הסבירו מדוע אתם מעוניינים לעבוד במקום והראו כי שניחנתם בכישורים הדרושים.
3. רשתות חברתיות - בעיקר ב-פייסבוק וטוויטר. ברשתות החברתית כמו פייסבוק, קבוצות רבות ומגוונות המיועדות למחפשי עבודה בתחומים שונים וכלליים. הירשמו לקבוצות הללו וכך תוכלו לעקוב אחר משרות חדשות שמתפרסמות, להיחשף לטיפים, להחליף מידע לגבי חברות שונות בתחום ולקבל המלצות להשתלמויות מקצועיות שיכולות לקדם אתכם. עם זאת זכרו שגם המעסיקים נכנסים לעיתים לרשתות החברתיות על מנת לקבל מידע על מועמדים.
4. Linkedin - רשת חברתית חשובה למציאת עבודה, מנוע החיפוש של לינקדאין מאפשר לכם לחפש עבודות שפורסמו ברשת ולהגיש להן מועמדות.
5. חיפוש באינטרנט - אחת הדרכים המהירות והיעילות לחיפוש מקומות תעסוקה היא דרך חיפוש באתרים באינטרנט. אתרים מומלצים:
www.jobnet.co.il – אתר לחיפוש עבודה חינמי.
www.jobmaster.co.il – אתר לחיפוש עבודה חינמי.
www.shatil.org.il - אתר לחיפוש עבודה חינמי.
www.drushim.co.il – אתר לחיפוש עבודה חינמי.
•  www.alljobs.co.il – אתר המרכז משרות רבות חלקם בחינם וחלקם בתשלום.
www.hachvana.mod.gov.il – היחידה להכוונת חיילים משוחררים.
6. התנדבות - התנדבות היא אחת הדרכים הטובות להשיג ניסיון מעשי בתחום שמעניין אתכם בנוסףלכך, לחשוף את יכולתכם, להיחשף לאנשים חדשים וליצור קשרים חדשים.
7. ירידי תעסוקה - ירידי תעסוקה מהווים הזדמנות טובה להיחשף אל מספר גדול יחסית של מעסיקים פוטנציאליים.
8.  חברות השמה וכוח אדם - חברות השמה וכוח אדם יכולות לתת מענה למחפשי העבודה בתחום ספציפי.
9. כתיבת בלוג מקצועי - אחת הדרכים טובות למצוא עבודה היא לכתוב ולשתף את הידע המקצועי שלכם בבלוג מקצועי. הכתיבה תגרום לכם להתמקצע בתחום עליו תכתבו, היא תחשוף אתכם למעסיקים פוטנציאליים, תיתן לכם יתרון על פני מועמדים אחרים ותרשים את המראיין כשתגיעו לראיון עבודה.
10. לשכות תעסוקה ושרותי תעסוקה במוסדות להשכלה גבוהה - שרותי לשכות התעסוקה הממשלתיות ניתנים חינם לכל דורש. במוסדות להשכלה גבוהה קיימים לעיתים שרותי תעסוקה לסטודנטים ובוגרים, הניתנים הן על ידי המוסד עצמו ומאפשרים להגיע למשרות פוטנציאליות.

 

בהצלחה!!!

 

מאמרים נוספים:

כתיבת קו"ח מנצחים

טיפים לראיון עבודה מנצח

שאלות אופייניות בראיון עבודה

ראיון עבודה מובנה

חיפוש עבודה


"הלאות הגדולה ביותר שלנו מקורה בעבודה שטרם עשינו." - אריק הופר

אימון לקריירה ותעסוקה - לסיוע במציאת עבודה - התקשרו 050-5797672